Zamysli se. /Život bez klece, z které se ti nechce./

12. ledna 2015 v 18:21 | Tia
Skoro všichni z nás vidíme internet, jako maximální zlo, které na světě vůbec bylo. Ale to není tak úplně pravda. Myslím, že to vnímáme tak jenom kvůli tomu, že máme tendenci vidět ve všém to špatné. Já internet takto vůbec neberu. Pro lidi, kteří si dokáží říct stop, nebo pro ty, kteří to ani dělat nemusí a jsou jako já, že by bez něj v klidu přežili, ale občas je to super věc na zkrácení dlouhých chvíl. (Přeci jen je tu vždy ještě televize. Myslím to velké černé, které když zapnete, tak se na ní začnou pohybovat obrázky.) Tak těm internet "neškodí", protože ním nežijí. Ale bohužel jsou tu i ty případy, které se bez něj nehnou ani o milimetr. Když jdou ven, mají v ruce mobil a píšou si s kamarádem, ke kterému akorát jdou a když k němu dojdou, tak jsou na počítači a hrají různé online hry, či cokoliv jiného tvoří, dělají a provádějí na internetu. Přijde mi to kapánek smutné, protože (A ted uslyšíme tolik se omílející větu.) my jsme byli jiní a myslím, že se nám žilo i líp. (Milovala jsem to naše rádoby rebelství, kdy jsme tátovi vzali zapalovač a dělali táboráky v lese, ještě, že se nám to nikdy nepovedlo zapálit. Ale o tom někdy jindy.) Pro lidi, kteří na něm tráví většinu svého času to ani tak nepřipadá, oni si většinou neuvědomují svou "závislost", protože si říkají "A já tam celý den nejsem, takže je to kravina. Tss" Ano kravina je to do chvíle, než přijdete domů a jediné, co vás zajímá je to, aby jste se rychlostí dostali na internet, aby jste si shlédli profil, nebo bla-bla-bla. Internet se pro ně stane klecí, kterou nechcou opustit.Mnoha lidí a hlavně dětí se tam uchylují jen kvůli tomu, že tam se o ně někdo zajímá a někdo je poslouchá. Znovu bohužel, je většinu poslouchají jen kvůli tomu, že napíšu status typu.
"MucQ, mucQ. Miláčku, moc se mi s tebou dobře včera bylo! Nemůžu se dočkat příště!!!" , nebo
"Héé jsem úplně zhulenej, nechce někdo ven na cígo?!"
A to je jim asi 10 prosím! Řekněte sami, co jim asi kdo na tohle odepíše. Jasně, že jejich další stejní kamarádi!
Když to vidím, tak si opravdu říkám, kam ten svět zpěje... A já to vím, do prčic.

(Neodolala jsem...)

Krom dětí jsem si skusila představit i další skupinu, která by mohla být na internetu závislá, ale kvůli něčemu. Jednu skupinu jsemsi vybavila. Je to skupina, která je velmi podobná "dětem", ale jen v tom, že hledají pozornost. Ale né kvůli tomu, že by tu pozornost, kterou vlastně mají ze strany normálního realného světa neviděli, jako ty děti, oni ji doopravdy nemají. Jsou to lidé bez kamarádů, někdy i šikanováni. Mnohdy se kvůli tomu třeba řežou, kouří a všechno ostatní, nebo prostě jsou od rána do večera na počítači, kde tráví chvíle psaním si s člověkem, o kterém vůbec nic nevědí, ale to je jim jedno, pro ně je důležité, že se o nich vůbec někdo, at je to kdokoliv, zajímá a to je důležité... Pro ně. Musím říct, že tato skupina mi přijde ještě víc lítosti hodná, než skupina "děti", protože ty si to většinou uvědomí ( Postupem času.) a začnou si všímat věcí a lidí okolo, kteří se jim nabízejí, no tito tuhle možnost nemají.


Pak jsou tu ovšem i tak zvaní Geekové, kteří tam jsou, protože je to prostě baví a chcou tam být, ale o nich myslím moc psát nemusím, každý minimálně jednoho takového člověka zná.


Dále jsem si zkusila i představit, jak by takový den bez internetu u mě vypadal, (Abych nepsala pořád o jiných.) asi nějak tak, že bych vstala z postele, vydrhla si zuby, učesala vlasy, namalovala se a následně bych se oblékla, vzala batoh a upalovala do škole. Ze školy bych se po nějaké době vrátila, vzala ovladačku od televize, pustila si oblíbené seriály, přičemž bych si udělala kafe a relaxovala.
Když by mi zkončili seriály, tak bych si vzala sešit, nebo učebnici z předmětu, u kterého hrozí písemka, nebo zkoušení a naučila bych se. Potom většinou letím na počítač a koukám na blog, či shlédnu facebook. Ted si nejsem tak úplně jistá, co bych místo toho přesně vymyslela, ale bud bych si šla zacvičit, nebo bych si šla přecíst knížku, či bych otevřela můj sešit s básničkami, nebo bych prostě zavolala kámošce, jestli nevytáhne zadek někam ven. Myslím, že bych zase o tolik moc nepřicházela, protože jste sami "viděli", že mi internet příliš času neubírá a mnohdy se i stane, že se jen kouknu na blog a končím, někdy nejdu na počítač úplně. To mám většinou období zkoušení, ale i tak, pro mě "Život bez internetu." netvoří nějakou hrůzostrašnou představu, jako možná pro jiné.

No posudte sami, jestli je to spíše zlo, nebo dobro.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 12. ledna 2015 v 18:55 | Reagovat

Nemyslím si, že si to myslí většina tady. A jestli jo, tak jsou to prvotřídní pokrytci, když mají blog, ale negativně se dívají na internet.

Jinak jak popisuješ, jak by asi vypadal tvůj den, tak takhle můj den vypadal, než jsme k nám domů internet zavedli. Prostě se vždycky něco našlo a nebyl to žádný výrazný rozdíl. Ovšem teď bych to bez něj nedokázala, protože spousta věcí, co se mě týká, se zařizuje výhradně přes internet a v žádném případě si nehodlám kupovat několik učebnic na každý předmět plus nový zákoník po každé novele čtyř paragrafů. Takhle to můžu mít online zadarmo a nebo aspoň najít výpisky.

2 Tia Tia | Web | 12. ledna 2015 v 19:09 | Reagovat

[1]: S těmi pokrytci souhlasím, ale myslím si, že někdo takový doopravdy je.
Věci online jsou fajn. Ale mě by to život nestěžovalo. (Ale někomu by to asi přitížilo, to je mi jasné.)

3 Strange Strange | Web | 12. ledna 2015 v 19:35 | Reagovat

Svět spěje vážně do pr*ele. Upřímně jsem člověk, který je rád když se jednou za den podívá na net, pokud nepočítám mé snapchatování s kamarády z druhého konce země, protože to je fakt fun :D I když dřív jsem byla takovej typical geek :D

4 Tia Tia | Web | 12. ledna 2015 v 19:40 | Reagovat

[3]: A to je teprve na začátku cesty...
No tak já díky bohu když už, tak nemusím zápasit o notebook.:D A jo no o tom jsem slyšela.:) (Ale vůbec nemám páru, co to je.) No, i kdyby jsi stále byla, tak to není nic špatného. :D:)

5 sarush ef sarush ef | Web | 13. ledna 2015 v 21:05 | Reagovat

Tak nějak. Fajn úvaha..

6 Tia Tia | Web | 14. ledna 2015 v 18:05 | Reagovat

[5]: Děkuju:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama