Chraňte ji! /Nedělej to./

15. ledna 2015 v 19:34 | Tia

Mám někdy pocit, že všichni okolo mě se mi bojí říct pravdu do očí. Ale né kvůli tomu, že bych byla snad nějak hrůzostrašná (Nebo aspon já se tak nevnímám.), ale protože si snad myslí, že bych se úplně rozsypala. Nevadilo mi to do chvíle, než jsem začala vidět i na své nejlepší kamarádce pochybnosti ohledně toho, jestli mi neublíží, když mi to řekne. Ten moment byl pro mě zlomový, ještě více jsem si začala všímat toho, jak křechce se ke mě lidi chovají, ačkoliv já se tak nechovám k nim. A to ne jen, že mi podstrkuje onen pocit, že jsem krutá, ale taky ten, že jsem neschopná holčička, která se rozplače jen, co se jí někdo dotkne a to mě snad štve ze všeho nejvíc. Vždy jsem si zakládala na tom, že jsem temperamentní, soběstačná a upřímná a ted najednou, kvůli jednomu kroku vedle se ke mně všichni chovají, jako k porcelánu.Já se vždy ke všem chovala stejně, at si zažili, co si zažili. Vždyt to, že někdo zažil smrt rodičů neznamená, že si do něho někdy nerýpnu, samozřejmě né přímo s vyzdvižením přesně této věci, tak bezcitná opravdu nejsem. Ale abych se u něho bála, zda- li mu to ublíží, nebo ne, jedna hloupá narážka, tak to u mě opravdu neni. Prosím vysvětlete mi, proč se všichni ke mě takto chovají? Čím jsem si to zasloužila? Nejsem nevděčná, ale tohle by začalo štvát snad každého. Jsem jim na jednu stranu vděčná a na tu druhou bych je za to nejradši uškrtila, protože oni ani neví, jak mi to vadí.


A úplně nechápu to, proč s tím nepřestávájí i přesto, že jim jasně naznačuji to, že je mi to nepříjemné. Ale oni nic, dále si jednou tu svoji rádoby příjemně ochranářskou a milou hru, v které já jsem se rozodla diskvalifikovat, protože mi to přijde hrozně hloupé. Vždyt ani nemůžete někoho takto umanutě bránit před světem! To tomu dotyčnému opravdu nepomůže a v mnohých případech počítejte s tím, že se s vámi ani nebude chtět po tomhle bavit, protože ho to začne unavovat...


A v poslední řadě. Já neříkám, že jsem občas někoho neměla chut a tendenci bránit, jistě že měla, ale když mi ten člověk jasně naznačil, že o to nestoí, tak jsem se ztáhla a navíc, můžu stoprocentně tvrdit, že jsem je chtěla chránit před mnohem horšími věcmi, než jsou narážky a celkově zlé zprávy.
Prosím, přestante...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Strange Strange | Web | 16. ledna 2015 v 15:53 | Reagovat

Díky bohu za to, že ještě nějaký takový člověk existuje. Všichni by furt všechny chránili.. ale k čemu je život ve lži? Patřím k těm lidem, co všem říká do očí pravdu, alespoň v rámci mezí. Kdykoliv se mě kdokoliv zeptá co si o něm myslím tak mu vpálím třeba to, že je úplnej debil :D spoustu lidí mě za to nemá rádo.. v dnešní době se prostě upřímnost necení, což mi přijde dost na nic. Nedávno mi můj bývalý přítel řekl, že je lepší být veselý ve lži tak jsem mu řekla že radši budu smutná, ale budu vědět na čem jsem.. a to je přesně ono.. lidí, co by vážně chtěli vědět pravdu je tady už strašně málo..

2 Ginny . Ginny . | Web | 17. ledna 2015 v 18:03 | Reagovat

Lži a zatajování sou špatný ,
ale zase je lepší , když se k tobě chovaj jako ke křehoulince než k ňákýmu kusu hovna .

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama